PDB009 O której Victor Hugo spotykał się z kochanką? (transkrypcja)

Pobierz MP3

Dzisiaj będę mówić o znanych ludziach. Co robili codziennie? O której  godzinie wstawali? Kiedy jedli obiad? Kiedy szli spać?

Pierwszym znanym człowiekiem w tym podkaście jest Votaire.

Voltaire dużo pracował. Wstawał zwykle o czwartej rano, a potem pracował w łóżku. Dyktował informacje swojej sekretarce. O dwunastej ubierał się. Potem od dwunastej do dwudziestej znowu pracował, jadł obiad z rodziną, znowu pracował i szedł spać o północy. Jego dzień był bardzo nudny.

Trochę ciekawszą rutynę miał Immanuel Kant. On również był rannym ptaszkiem. Wstawał bardzo wcześnie – o piątej rano. Przez godzinę pił herbatę i palił fajkę. Między szóstą a siódmą rano pisał, a potem od siódmej do jedenastej uczył studentów na uniwersytecie. Od jedenastej do piętnastej był w pubie. Jadł obiad – jego główny posiłek. Zwykle jadł mięso i pił wino. Później przez godzinę spacerował, a następnie spotykał się ze swoim przyjacielem Josephem Greenem. Wieczorem czytał, a potem o dziesiątej szedł spać.

Francuski pisarz Victor Hugo miał dużo ciekawszy dzień. Wstawał o szóstej i jadł dwa surowe jajka oraz pił kawę. Potem do jedenastej pisał, a następnie szedł na dach swojego domu i brał bardzo zimną kąpiel. W południe jadł obiad i przyjmował gości. Victor Hugo lubił też ćwiczyć. Po lunchu i spotkaniu ze znajomymi, wykonywał intensywne ćwiczenia. Później szedł do golibrody. Golibroda to taki fryzjer dla mężczyzn. Golić to po angielsku to shave, a broda to beard. Golibroda. Od golibrody szedł spotkać z kochanką. Kochanka to taka kobieta, z którą spędzasz czas, ale twoja żona o tym nie wie. Około szóstej po południu Hugo wracał do pracy. Pracował, pracował i pracował przez dwie godziny, a o ósmej jadł obiad, grał w karty albo wychodził spotkać się ze znajomymi. Na pewno po takim intensywnym dniu był zmęczony, więc już o dziesiątej szedł spać.

Karol Darwin zaczynał swój dzień od spaceru. Wracał do domu po pół godziny i jadł śniadanie. Od ósmej do wpół do dziesiątej intensywnie pracował, a potem czytał listy. Później do południa pracował i szedł na spacer z psem. Wracał do domu, jadł obiad, czytał gazety, pisał listy, a następnie robił sobie drzemkę. To znaczy po prostu spał przez godzinę. Kiedy wstawał, szedł znowu na spacer, potem zajmował się trochę administracją, a w końcu czytał przez kilka godzin dla przyjemności. To znaczy czytał po prostu interesujące książki, jakieś. Potem grał w tryktraka, to po angielsku blackgammon, a później leżał w łóżku, czytał książki naukowe i rozwiązywał różne problemy.

A Ty co robisz codziennie? O której wstajesz? O której chodzisz spać? Napisz w komentarzu!

Share via