PDB008 Mary-Jane szuka rodziny w PolscePobierz MP3

This is a transcript of podcast PDB008 about an American girl, Mary-Jane who wants to discover her Polish ancestry. If you have a similar story and wouldn't mind to share it with me or to make it a podcast to help other students to learn - mail me: paulina@polskidaily.eu

Jest rok 2007

Mary-Jane ma 17 lat i mieszka w Bostonie. Jej rodzice też są Amerykanami. Oni są rozwiedzeni, a Mary-Jane mieszka z ojcem.  Jej dziadek Tadeusz, ojciec jej taty, pochodzi z Polski. Mary-Jane chodzi co niedzielę do polskiej szkoły i trochę mówi po polsku. Interesuję się historią Polski i historią swojej rodziny. Lubi odwiedzać dziadka i pytać go o jego rodziców, rodzeństwo, kuzynów, ale dziadek nie lubi o nich rozmawiać. On czasami mówi, że nic nie pamięta, a czasami że Polska to brzydki i zły kraj.

Czy Mary-Jane mieszka w Polsce? Nie, ona nie mieszka w Polsce. Ona mieszka w Ameryce.

Kto pochodzi z Polski: tata Mary-Jane czy dziadek Mary-Jane? Dziadek Mary-Jane jest z Polski.

Czym interesuje się Mary-Jane? Ona interesuje się Polską i historią swojej rodziny.

Jest rok 2016

Mary-Jane ma 28 lat. Jest panną, ale ma chłopaka Bena. Mieszkają razem w Bostonie. Ona ma teraz dobrą pracę - pracuje jako dziennikarka w gazecie. Ben jest fotografem.  Mary-Jane teraz dobrze mówi po polsku i nadal interesuje się historią swojej polskiej rodziny. Dziadek Tadeusz niestety już nie żyje.

Czy Mary-Jane ma męża?  Nie ona nie ma męża. Ona ma chłopaka, Bena.

Ben jest dziennikarzem czy fotografem? On jest fotografem.

Jak Mary-Jane mówi teraz po polsku? Dobrze czy źle? Ona mówi po polsku dobrze.

You are unauthorized to view this page.

Share via