DOŁĄCZ DO KLUBU FILMOWEGO

Jeśli jesteś na poziomie A2+ możesz dołączyć do Klubu Filmowego! Co niedzielę spotykamy się na Zoomie i dyskutujemy o polskich filmach.  Obejrzyj spotkanie, żeby zobaczyć, jak się razem uczymy.

Jak dołączyć do spotkania?

Członkowie Klubu Polski Daily dostają zaproszenie do spotkania dwa razy w tygodniu w mailu. Sprawdź swoją skrzynkę i do zobaczenia w niedzielę!

Jak przygotować się do spotkania? 

Poszukaj recenzji filmu na stronach takich jak Filmweb, IMDB, ale też Culture.pl. Obejrzyj ciekawostki o filmie na YouTubie. Przygotuj sobie słownictwo z tematu, który porusza film. 

(Nie masz jeszcze konta na Polski Daily? Zarejestruj się tutaj)

Poćwicz słownictwo przed spotkaniem

1. “Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową”

29 marca 2020 rozmawialiśmy o filmie Krzysztofa Zanussiego. Główny bohater dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory, ale wcale nie jest gotowy, żeby umierać! Na spotkaniu było 9 osób.

2. “Rejs”

05 kwietnia 2020 rozmawialiśmy o filmie Marka Piwkowskiego z 1970r. “Rejs” to komedia kultowa, satyra na polskie społeczeństo w dobie komunizm. Na spotkaniu było 11 osób.

3. “Pręgi”

12 kwietnia 2020 będziemy rozmawiać o filmie Magdaleny Piekorz z 2000 roku. ten film opowiada o mężczyźnie, którego ojciec bił go w dzieciństwie. Film pokazuje jak wielki wpływ na dorosłe życie człowieka ma jego dzieciństwo.

3. “Krótki film o zabijaniu

19  kwietnia 2020 będziemy dyskutować o filmie Krzysztofa Kieślowskiego z 1988r. Głównym bohaterem tego filmu jest mężczyzna, który morduje przypadkową osobę oraz jego adwokat, który próbuje uratować mu życie. 

5. “Sztuka Kochania”

26 kwietnia 2020 będziemy rozmawiać o filmie Marii Sadowskiej. Ten film opowiada historię życia Michaliny Wisłockiej, autorki bestsellerowej książki o seksie “Sztuka kochania”. Cały film jest dostępny na Netflixie.

6. “Amator”

 03 maja 2020 będziemy rozmawiać o filmie Krzysztofa Kieślowskiego z 1979 roku. Mężczyzna kupuje sobie kamerę, żeby nagrywać dzieciństwo swojego dziecka. Wkrótce potem sąsiedzi i lokalni politycy chcą wykorzystać jego nową pasję…

Poczytaj więcej o filmie

7. “Boisko bezdomnych”

10 maja 2020 będziemy rozmawiać o filmie Kasi Adamik z 2008 roku. Do bezdomnych mieszkających na Dworcu Centralnym dołącza piłkarz. Razem tworzą drużynę piłki nożnej.

8. “Ogniem i mieczem”

 17 maja 2020 będziemy rozmawiać o filmie Jerzego Hoffmana z 1999 roku na podstawie książki Henryka Sienkiewicza. Akcja filmu dzieje się w Polsce i na Ukrainie podczas powstań Kozaków. Główny bohater to Jan Skrzetuski, który musi opuścić swoją ukochaną i wyruszyć na wojnę.

9. “Zmruż oczy”

24 maja 2020 będziemy rozmawiać o filmie Andrzeja Jakimowicza z 2003 roku. Film opowiada o dziewczynce, która ucieka z domu i zaczyna mieszkać z byłym nauczycielem ukrywającym się przed światem w opuszczonym gospodarstwie.

Poczytaj o filmie

Obejrzyj z audiodeskrypcją

10. “Zabawa w chowanego”

07 czerwca 2020 będziemy rozmawiać o filmie “Zabawa w chowanego” Tomasza i Marka Siekielskich. To film dokumentalny. Opowiada o problemie pedofilii w kościele katolickim. Bracia Siekielscy nagrali już wcześniej jeden film na ten sam temat i ten film wywołał ogromne poruszenie w społeczeństwie. 

Poczytaj o filmie

 

11. “Konstruktor” i “Suma szczęścia”

14 czerwca 2020 będziemy rozmawiać o dwóch filmach.

“Konstruktor” to film krótkometrażowy o mężczyźnie, który stworzył sobie kobietę do towarzystwa. Jego towarzyszka jest jednak tylko sztuczną inteligencją.

“Suma szczęścia” to film z serii Czarne Lusterko (polska youtubowa wersja serialu “Czarne Lustro”). To krótki film o mężczyźnie, który ma problemy w związku, więc decyduje się na najnowsze rozwiązanie technologiczne, żeby uratować relację.

Obejrzyj ten film tutaj.

12. “Jasminum”

21 czerwca 2020 będziemy rozmawiać o filmie “Jasminum” Jana Jakuba Kolskiego

Film opowiada o matce i córce, które przyjeżdżają do klasztoru, w którym mieszkają braciszkowie wydzielające interesujące zapachy. 

Ten film reprezentuje realizm magiczny w polskim kinie. Może dlatego tak bardzo go lubię.

Obejrzyj film tutaj.

Poczytaj o filmie tutaj.

 

13. “Plac Zbawiciela”

27 czerwca 2020 (w sobotę!) o 19 CET będziemy rozmawiać o filmie “Plan Zbawiciela” Krzysztofa Krauze i Joanny Kos-Krauze.

Ten film jest o młodym małżeństwie, które chciało kupić mieszkanie, ale z powodu problemu z deweloperem muszą się wprowadzić do matki mężczyzny.  

Prepare at least one question for other students.

Poczytaj o filmie

Obejrzyj z polskimi napisami.

13. “Yuma”

04 lipca 2020 (w sobotę!) o 19 CET będziemy rozmawiać o komedii sensacyjnej “Yuma” w reżyserii Piotra Mularuka

Ten filmopowiada o grupie przyjaciół na początku lat 90., która próbuje znaleźć swoje miejsce w nowym systemie. Nie są jednak uczciwymi ludźmi. 

Obejrzyj film na Adapterze

Poczytaj o filmie

Przygotuj swoje pytania do dyskusji na temat filmu. 

 

 

14. “300 mil do nieba”

19 lipca 2020 o 19 CET będziemy rozmawiać o filmie “300 mil do nieba” w reżyserii Macieja Dejczera.

To film o dwóch chłopcach, którzy uciekają z biednego domu i próbują dostać się do Danii. Ich rodzice nie próbują ich znaleźć. Dzięki polskiej dziennikarce mają szansę na azyl

Film dostępny jest na Netflixie oraz YouTubie

Poczytaj o filmie tutaj

15. “Papusza”

16 sierpnia 2020 o 19 CET będziemy rozmawiać o filmie “Papusza” w reżyserii Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego

To historia pierwszej romskiej poetki piszącej w języku romskim, której poezja została przetłumaczona na język polski.

Obejrzyj na VOD: (polskie napisy) lub na CDA

15. “Hejter”

5 września 2020 o 19 CET będziemy rozmawiać o filmie “Hejter” w reżyserii Jana Komasy. 

To film o młodym mężczyźnie, który został wyrzucony z prawa za plagiat. Nadal jednak korzysta z pomocy bogatej rodziny. Kiedy oni dowiadują się prawdy, odcinają go od finansów. Mężczyzna jest zły i rozżalony. Planuje zemstę.

 

Obejrzyj na Netflixie

Daty i tytuły filmów mogą się zmienić w zależności od dostępności filmów w różnych krajach i preferencji członków klubu.

 

Galeria Spotkań

Spotkanie 2
Spotkanie 2
Spotkanie 1
Spotkanie 1
Spotkanie 3
Spotkanie 3
Spotkanie 4
Spotkanie 4
X
Skip to toolbar