29 faktów o mnie na 29. urodziny

Cześć! Piszę ten post, bo mam dzisiaj urodziny. Dwudzieste dziewiąte urodziny! Zawsze myślałam, że kiedy będę mieć 29 lat to będę mieć już duże dzieci i nudną, stabilną pracę. Jest jednak inaczej i też jest fajnie!

W tym poście dowiesz się dwudziestu dziewięciu faktów o mnie. Każde zdanie zaczyna się od innej frazy, której chciałabym Cię nauczyć. Jeśli chcesz je poćwiczyć, napisz kilka faktów o sobie w komentarzu! Będzie mi bardzo miło je przeczytać!

1.Uwielbiam (I adore) Barcelonę. (Nie klub, miasto!) Czuję, że to jest moje miejsce na ziemi, ale nie chciałabym mieszkać w centrum miasta tylko na przedmieściach. 

2.Nie przepadam za (I’m not fond of) kiełbasą. Wiem, wiem, jestem Polką, ale generalnie nie lubię wieprzowiny.

3.Kiedy byłam dzieckiem (When I was a child) byłam pulchna (to eufemizm na słowo “gruba”).

4. Marzę o (I dream about) domu na wsi i krzaku malin. Serio.

5. Żałuję, że  (I regret that) paliłam papierosy kiedy byłam nastolatką.

6. Potrzebuję do szczęścia (To be happy I need) swojego męża, pracy, minimalnie 9 godzin snu w nocy i 2 kieliszków wina w weekend.

7. Boję się (I’m afraid of) kosmosu i dlatego nigdy nie patrzę w niebo w nocy.

Niebo nocą

8. Umiem dobrze (I know well how to) słuchać ludzi. Przynajmniej tak mi się wydaje.

9. Nigdy nie (I have never) jadłam grzybów marynowanych i nigdy ich nie zjem. 

10.  Nienawidzę (I hate) hałasu: głośnej muzyki, szczekania psów, klaksonów samochodów i kłócących się ludzi. Mam bardzo wrażliwe uszy.

11.  Jest mi smutno (I’m sad), kiedy czytam o przyszłości naszej planety. 

12.  Moja ulubiona polska fraza (My favourite Polish phrase) to “jakoś to będzie”. Nie jest bardzo motywująca, ale pomaga zaakceptować trudności, na które nie mamy wpływu.

13. Wierzę w  (I believe in) wolną wolę i w naukowców

14. Ufam (I trust) większości ludzi. Możesz myśleć, że jestem naiwna, ale myślę, że ludzie są generalnie dobrzy!

15. Jeszcze nie udało mi się (I haven’t manage yet) odwiedzić Ameryki Południowej, a bardzo bym chciała przejechać rowerem całe Chile! 

16. Uważam, że (In my opinion) nauczyciele języków obcych powinni być bardziej wyluzowani.

17. Jestem uzależniona od (I’m addicted to)kawy, Netflixa i myślenia o języku polskim. Planuję lekcje, podkasty i ćwiczenia 24/7/

18. Nie lubię w sobie (I don’t like in myself) niecierpliwości. Jestem bardzo cierpliwa na lekcjach polskiego, ale poza pracą chcę, żeby wszystko było gotowe na “już”.

19. Denerwuje się, kiedy (I’m nervous when) nie mogę iść na siłownię. Jestem na siłowni przynajmniej 5 razy w tygodniu i to mój drugi dom.

20. Gdybym nie była nauczycielką,  (If I wasn’t a teacher ) chyba pracowałabym w korporacji i zarabiałabym dużo pieniędzy 😀 Ale na szczęście znalazłam swoją pasję!

21. Moją pasją (My passion) są ludzie.Uwielbiam poznawać nowych ludzi, dyskutować, uczyć się o ich krajach, kulturach, językach, doświadczeniach. Właśnie dlatego uczę polskiego online!

22.  Moim najlepszym przyjacielem (My best friend is) jest mój mąż. Lubię go i ufam mu bardziej niż sobie samej.  

21. Jestem kiepska w (I’m bad at) grach grupowych. Nie umiem grać w siatkówkę, piłkę nożną czy koszykówkę.

23. Dbam o (I care for)ludzi, których lubię: przyjaciół i uczniów. 

24.  Codziennie (every day) mogłabym oglądać filmy z Matthew McConaughey <3

25. Jestem wdzięczna za (I’m thankful for) wszystkich życzliwych ludzi, których mam wokół siebie. Wiem, że jeśli to czytasz, to znaczy, że też musisz być fajną osobą i za Ciebie też jestem wdzięczna!

26. Mam nadzieję, że (I hope that) pewnego dnia będę mieć psa. 

27. Motywują mnie (I’m motivated by) postępy moich uczniów. Kiedy słyszę historię, że rozmawiali z teściową po polsku albo kiedy piszą maila, że moje podkasty im bardzo pomagają w rozumieniu polskiego. Zawsze wtedy mam mnóstwo energii, siadam do komputera i piszę nowe ćwiczenia. Czasem nawet  świętuję to lampką wina 😉 

28.  Oburza mnie, że (It’s scandalizing me that) ludzie nie chodzą na wybory, a potem narzekają, że krajami rządzą idioci.

29. Bawią mnie (What’s amuzing to me is) niepoprawne politycznie stand-upy i komedie. 


X
Skip to toolbar